Prosinec 2008

PF 2009

31. prosince 2008 v 23:59 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Možná Vám to příjde zvláštní, že jsem psala, že odjíždím pryč... a pak... napíšu, tohle =)....

Ne nebojte se, odjela jsem... Ne daleko, ale taky nejsem kousek od domova =)... Kde jsem? Mno, a není to vlastně jedno? Jestli jsem někde v Horní dolní a nebo v Dolní horní =).... Každopádně ještě před odjezdem jsem si dala tu práci, abych Vám popřála k tomu Novému a již se blížícímu roku!


Pravda, tohle je můj nový blog, kde zase tolik čtenářů ještě nemám, a věřte že mě trochu trápí, že všem těm "mým" čtenářům na mém starém blogu nemůžu popřát... Blog sice existuje, ale protože došlo k jistému nedorozumění mezi mnou a mým ex-přítelem byla jsem nucena udělat tenhle krok... Takže dá se říct, že o tomhle blogu a souvislostí s mým starým blogem ví jenom dva lidi... já a jedna má kámoška =).... Mno, a teď vlastně i vy! Takže víte co, máte udělat, ne?

Pšššššt =).

Když jsem byla malá babička mi říkávala, že noc mezi Silvestrem a Novým rokem je tková zvláštní. Že to se vlastně "pere" ten starý rok s tím novým - starý nechce ustoupit a nový má nastoupit... Jako dítě jsem opravdu věřila tomu, že dva rytiří se "perou" někde na ulici... a strašně moc ráda jsem si to přála vidět, ale vžycky jsem to nějak zaspala... Měla jsem spaní jako dřevo, to víte... ětch kubíku dřeva co jsem vždycky nařezala přes noc =D... Teď už jsem velká, teda snad... a sice na tohle nevěřím, ale pokaždé si na to vzpomenu. =)


Ještě než sem dám nějaké to přáníčko, aby tenhle příspěvek nebyl jenom souhrn mých keců o ničem, chtěla bych všem touhle cestou poděkovat, kdo v letošním roce navštívil mé blogy, jedno který... =) Člověka to opravdu potěší, že občas se najde člověk, který si přečte něco od někoho jiného... Prostě i já hodně ráda serfuji po různých blogách a začítám se do osobních příběhů =) Je možné, že znám i ten Váš příběh =)...


A tak už dost keců, vždyť ten Nový rok, je už za dveřmi! Pozvedněte se mnou tedy skleničku a tady máte ode mne přání k tomu již přicházejícímu Novému roku =).....

Den se se dnem sešel
a bude tu Nový rok,
do toho nového Vám přeji
ten nejsprávnější krok.
Tajné sny a věčná přání
ať jsou rázem splněna.
Štěstí, zdraví, požehnání,
nechť máme plná ramena.
Všechno naše úsilí a snažení
ať se ve skutečnost v příštím roce promění.


Odjezd

31. prosince 2008 v 9:20 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Dneska se mi nechtělo vstávat =)... nevím proč... ještě teď na mě mé tělo zkouší fígl, že je ospalé a že se mu nic nechce dělat.. =D Ospalé jako medvídě v zimním spánku.

Prostě musí vstanout mé někdy až moc líné tělo. Jinak bych vám možná nestihla říct, že dneska odjíždím pryč.... Ne nadlouho ne.... =) V pátek se zase vrátím =)... Jedu sice odpoledne, ale musím si ještě nějaké věci zabalit, a pak taky uklidit ještě na mém stole... Vypadáto tam, jako kdyby na něj právě vybuchla bomba.... =)

Takže se mějte hezky, a v pátek jsem tady zase =)...

Můj hon za DiViDim

29. prosince 2008 v 21:20 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Jak už jsem zmiňovala DVD serii filmů od Rosamundy Pilcher, která vychází každé pondělí a já si usmyslela, že budu mít všechny díly. Neb filmů, kde je i německý dabing je fakt málo... Málo slabé slovo, spíše poskrovnu =).

Když jsem první díl kupovala před dvěma týdny v Novém Jičíně byl čtvrtek. A to jsem se strachovala jeslti ještě nějaké DVD budou mít, překvapila mě mladá trafinkantka, když řekla že jej ještě mají.

Další týden na to, kdy vyšel druhý díl, jsem byla nucena jít se svou nejmladší sestrou nakupovat vánoční dárky, zašla jsem i do trafiky u nás ve Studénce. Bylo pondělí něco kolem desáté a oni už měli poslední vydání tohoto DVD!!!

A dneska? Mrzlo až praštilo, málem jsem sebou sekla ještě před barákem =( ... Vyšla jsem kolem deváté... V Hrušce, ho ještě neměly ani na benzínce. Nedala jsem se a za dvě hodiny jsem to vyzkoušela znovu.. Na benzíce ani v Hrušce jim ho nedodali dneska! Super! Já v téplácích, pod kabátem krátké tričko a na nohách botasky! Nebyla jsem minulý týden nemocná... Jsem si to dneska šmárovala div ne po celé Studénce jen pro jedno DVD. Ještě že jsem ho na čtvrtý pokus ulovila! A světe div se, zase poslední kus! Teda, nikdy jsem až nevěřila, že ty divka u nás ve Studně jsou tak na dračku =D...


Oči pro pláč... =(

29. prosince 2008 v 21:10 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Chápu je finanční krize.... Krizi už z části postihla i má pojišťovna, tedy spíše pojišťovna u které jsem pojištěná..... Ale co nepochopím je její jednání! Tohle, co udělali, nebo spíše jak mi vykalkulovali pojistku, kdy jsem přes dva roky navštěvovala lékaře a teď tohle? Dalo by se říct, že na chirurgii jsem už byla více než pečená-vařená... Byla jsem tam snad už i pod inventářním číslem zavedená... =) A tohle? Tomu se nedá říct jinak než podraz, nebo ještě lépe výsměch prostému lidu! Proč?


V březnu příštího roku to bude tři roky co jsem spadla na lyžích... =( Lékař na pohotovosti mi špatně diagnostikoval diagnózu, na co se přišlo až později. Protože jsem spadla na horách, zajisté, jak logické, že? Když jsem spadla na lyžích... =D Byla jsem ošetřena prvně ve Valmezu na chirurgii. Poté jsem chodila do bílovecké nemocnice, odkuď mě poslali ke specialistovi do Ostravy. Ten taky nedemnou ze začátku kroutil hlavou div si ji nevykroutil, chudák. Než mě poslal na rehabilitace vypadalo to, že se z toho brzo dostanu... Po rehabilitacích se můj stav nezlepšil.. Pořád jsem na koleno nemohla došlapovat.. A tak jsem musela na operaci... Až tam se taky zjístílo, že mě dosud léčili pro jinou Dg. To víte podvrtnuté koleno a přetrhlý vaz je myslím celkem dost velký rozdíl =D.... Ale, co mýlit se je lidské... Víte, brala jsem to klidně, ale to jen protože jako zdravotník si myslím, že jsou i horší věci... Stejně jako se táhl rok, se táhlo i moje neustálé léčení.. Střídalo se období, kdy už to bylo v pohodě a pak přišly zase nějaké problémy. Hrozila mi i další operace v jedné chvíli... Překulil se druhý rok... A asi po dvou a půl letech jsem se konečně dočkala a mohla jsem doktorovi říct nashledanou.. =)

A teď, kdy jsem na pitomý papír musela čekat přes dva měsíce než to stihla pojištovna laskavě vyřídit mám spíše oči propláč... Těžko říct, jeslti v té částce, která je daleko nižší než měla být správně podle bodů, je započítaná i částka navíc, pro operační výkon.... Neb 1 bod = 120kč. A já těch bodů měla 40!!! A mám ani ne čtyři tisíce! =(

Nejvíc se mi líbil do větek.... Víc mi vyplatit nemohli, neb vyplácení se řídí tabulkama... A tak mi vyplatili jen 63 dní léčby, tak jak by se správně můj úraz měl léčit... Bohužel, já se léčila dva a půl roku, takže když to vezmu plus mínus, mělo by to být orientačně asi 800-900 dní.. Takže mi to příjde opravdu směšně!!!

Pohádka pro dospělé

29. prosince 2008 v 20:43 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Ne, nepředstavujte si nic erotického... Nic takového... =) Pohádka pro dospělé, tak takhle nazvala minulý týden mamka dva a další filmy, na které jsme se dívali na DVD. Prý, že je to vidět, vždycky dobro zvítězí nad zlem... Prostě pohádka pro dospělé...


A o kterých filmech byla řeč? O filmech od Rosamundy Pilcher. Mám doma dva díly, vlastně dneska už tři. A tak jsem se minulý týden dívaly na ty první dva díly, pravda chtěla jsem se dívat jenom já a pustit si to v němčině, ale znáte to.. Zabydlít se v obývaku na gauči a to nikomu neujde. Takže z němčiny byla nakonec čeština... Kompromis, prostě jinak to nešlo, neb mamka s taťkou by se pak mohli jenom dívat na obrázky =D....Pravda, v těhle filmech jsou krajinky pěkné, jen pohledět... Prostě ráj pro oči, ale to jim přece neudělám, ne? Vždyť je to přece pohádka na dobrou noc =).


Diář

28. prosince 2008 v 21:47 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Konec roku se blíží a tak já už tento týden vytáhla můj nový diář na rok 2009. Nic moc luxusního ani originálního... Obyčejný diář z časopisu JOY. Mno a začala jsem jej pomaloučku a polehoučku vypisovat.... Však to znáte ne? Narozeniny, svátky, prázdniny (ano, teda ty, které se mě ještě budou týkat =P), pak taky nějaké ty písemky v lednu, mno co se týče maturit pár dat, atd...

Mno, celkem jsem se divila, jak mi diář hned ožil.. Už to nejsou jenom ty bílé stránky..... =) Mno, teď abych se ještě podle něho řídila a ne jako loni. (ne sekla jsem se) Naposledy jsem měla opravdu diář loni a to jsem ho otevřela jednou za čas... respektive vždycky, když nebylo proč.... =) A tak jsem ho letos neměla.. Vystačila jsem si s mobilem... Ale to víte, když byl k časpisu, tak ho přece nevyhodím, nemám pravdu?

Tak jsem sama zvědavá, jak ho budu používat =)... Uvidíme, napíšeme =).

Stát se může všechno...

28. prosince 2008 v 21:10 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Ano, přesně... náš osud je nevyzpytatelný... a tak se může stát všechno, i to co nejméně čekáme...

Nevím, kdybych tady nastínila něco víc, myslím, že by mě jedna osůbka nejspíš přiškrtila či přinejmenším roztrhla vejpůl.... Takže budu mluvit tak všeobecně, ti chytřejší možná pochopí...

O tom, že jsem ukecaná (někdy až moc =( ) všichni ví... Ale to neznamená, že neumím některé věci udržet v tajnosti!

Když mi jedna moje kámoška před Vánoci řekla, že si není jistá, jestli není .... (cenzura). =D Dospěly jsme k závěru, že to může být před Vánoční stres... A pokud to přece jenom nebude stres, bude se to v lednu řešit.

Je po Vánocích, dneska jsem s kámoškou mluvila, sice jenom po icq, ale i tak.... není si jistá, jeslti to bylo stresem... Nejspíš ne, neb přes Vánoce na to nějak nemyslela... Nebo opravdu to bylo stresem?

Mno, to se uvidí v lednu... Každopádně doufeme, že lékarny nemají v lednu inventury!

Ten mobil není můj!

28. prosince 2008 v 20:56 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Mno, jak jsem už psala, byla jsem nejspíš letos moooooc hodná, neb Ježíšek mi nadělil nový mobil... Každopádně o problému s čísly jsem už taky psala, o čem jsem zatím ale nepsala je zvyknout si na noé zvonění. To je velký problém... To víte, pořád mám pod kůži to svoje staré vyzvánění... A tak není divu, že reaguji právě a pouze zatím jenom na ně! Neb můj starý mobil má moje sestra. Vždycky, když se ale hrnu k (dnes už jejímu) mobilu se zarazím a mám proč... Neb moje paměť není blbá a pamatuje si, že tohle už můj mobílek není....

Jen to zvonění u mého mobilu mi zatím ještě dělá problém. (Pro zajímavost v telefonních číslech jsem zatím nepokročila =( ). A když už jsem se dneska pomalu začala orientovat ve "svém" zvonění a začíná můj mozek na něj reagovat, tak zjíšťují že má zatím stálé problém rozpoznat zvonění od smsky... Je v tom malinký nepatrný rozdíl, ale časem si zvyknu, ne? =)..... Snad...


Pohoda, klííííídek a .....

28. prosince 2008 v 11:46 | Maruška =) |  Z deníku maturantky
Nebojte tabáček nebude pokračovat, jak se zpívá v písníčce od Chinaski.

Je 28. prosince, dá se říct devátý den vánočních prázdnin z šestnácti! A já? Je mi naprosto šumafuk, že ještě nemám ani jenu vypracovanou otázku do němčiny, které byly zadané. Mám jenom jednu přepsanou a vytisklou která už je hotová snad měsíc! Zbytek jsem zatím neměla čas (?) přepsat. Přepsala jsem zatím jenom jednu otázku do sominy, ta druhá se mi jak si už nechce. =) Do češtiny? Na co se učit pět otázek na písemku, když jí píšeme až 12.1.!!! A co tak učit do sominy tři otázky, které píšeme hned po prázdninách? Taky zbytečné, nemyslíte? =(

Tak takhle nějak to vypadá.... Téda já fakt nevím jeslti odmaturuji. Má cenu si něco nalhávat? =( Prostě mě to vůbec netankuje! Nestresuje a už vůbec nevzrušuje! =)

Byl jednou jeden život...

28. prosince 2008 v 11:37 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Mno, dá se říct, že tenhle francouzský kreslený seriál je u nás populární. Letos v květnu až do července vycházel na dvd. Já si koupila první díl. Ale protože moje sestra dělala takové caviky kvůli němu, že jsme jí museli málem zamykat, aby si ho nešla koupit, rozhodla se mamka, že jí ho schová na Vánoce. Neb ona o tom že jsem si první díl koupila neměla ani potuchy.


Ještě horší to bylo, když si zjístila že sousedi mají doma některé díly. To si je pujčila, leč se ptala někoho jiného a ne Dominika. Ten přiletěl asi za pět minut po Ivině, ta si tudíž nestihla ani to zatracené DVD dát do DVD přehrávače.
Tak si říkám, jak s náma někdy cvičí filmy a seriály.... =) Je fakt, že na takový seriál jsem čučela už jako malá... Stejně tak jako na byl jednou jeden člověk.

A to jsem dneska na netu našla, že příští rok se bude moct koupit i stolní desková hra byl jednou jeden život.... =) Myslím, že už vím, co moje segra dostane v březnu k narozeninám =).... Ale pšššššt!


Reklama

28. prosince 2008 v 9:38 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Minulý týden se tady na blogu objevilo několik komntářů s reklamou.

Chtěla jsem jenom veřejně napsat svůj názor na ně, abych ho pak nemusela tisíckrát psát do komentářů. =)

Mě osobně reklamy nevadí, klidně se podívám ráda na váš bloček... Občas hledám nové a nové na čtení... Takže to mi nevadí, někdy přištědřím i komentář, ale to už záleží kolikrát i na čase, tedy spíše kolik ho mám... Každopádně nechci aby byl můj bloček rájem pro reklamy.

Nechci, aby můj blog připomínal aspoň v maličkostech tenhle obrázek =).


Alive karta

28. prosince 2008 v 9:28 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Už je to rok co všude sebou nosím v peněžence kartu Alive. (viz www.alive.cz) O tom, že mi akorát plní peněženku zbytečně není pochyb, neb já jí za ten rok ani jedinkrát nepoužila.... =(
A teď za pár dní končí její platnost.. Nevím, jestli mě to mrzí nebo ne...

Tuhle kartu jsem dostala loni při prodlužování smlouvy u paušálu. Patálie s touhle kartou byla už od začátku. Nejenže mi prvně karta přišla špatná, neb jsem měla prohozené datum narození s dobou platností. Teď když se ohlednu zpět a vzpomenu si jak moc jsem tu kartu chtěla a zjístím, že celý rok mi ležela v peněžence zbytečně je mi až hanba.

Někdy si říkám, že to jsem celá já... pro něco se nadchnu a pak mě to po čase omrzí.... Ale jindy prostě, že takových karet a slevových kupónů a všech těch podobných serepetiček mám tolik, že jsem žádnou kartu ani nepotřebovala =)...

Ježíšek =)

27. prosince 2008 v 17:15 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Pořád tady mluvím o Vánocích, ale určitě jsem se ještě nezmínila o letošní štědrosti Ježíška. A to jsem se opravdu až divila, neb letos jsem mu jaksi nestihla napsat ani "liebes brief", neb jsem měla plno práce =(... Mno, jo ale on věděl, že mě udělá radost každá maličkost... =)

A cože jsem dostala? Tak nějaké to oblečení, kosmetiku, knihy, DVD, CD, bižuterii a mobil!

Abych řekla pravdu po Vánocích to u nás vypadá, jako kdyby jsme byli celí rok špindíry... Neb na Vánoce nám Ježíšek nadělí všemožné a nemožné kosmetiky =).... Ale to fakt není pravda =)... Ono se pak není co divit, že jenom sprcháče máme pak někdy až do dubna =).

Oblečení je už u rovnáno na hromádkách ve skříní nebo v šuplíku. Knihy byly zařazeny do poličky, dvd shlédnutá (některá), cd poslechnuta, bižuterie vyzkoušená a mobil?..... Krásný vysouvací SAMSUNG D900i. Pravda předtím jsem měla sice taky Samsung, ale véčko, a teď mi dělá malinký problém si zvyknout, že při některých činnostech nepotřebuji i klávesnici s písmenkama a čísly... =) A tak pokaždé mobílek vysouvám... ale co jednou si člověk zvykne =)...

Mno a mobil sice je už funkční, leč telefonní seznam stálé není úplný, tedy v původním stavu... Nevím, kdy mě napadlo ukládat všechna telefonní čísla do paměti telefonu a ne do paměti SIMkarty! Přece jenom takové množství čísel se pak špatně přepisuje do jiného mobilu. A tak jsem si hrála. Ve středu večer u Popelky jsem datlovala jedno telefonní číslo za druhým, ještě v posteli jsem měla nutkání psát čísla, sice to šlo už pomaleji s těmi již bolavými prsty, ale stále jsem nebyla ani ve třetině. =( Ve čtvrtek ráno jsem datlovala.... A pak? Pak jsem se na to jednodušše vykašlala! Vzala jsem papír, tužku a všechny čísla přepisovala na papír. Horší to bylo pak všechna čísla ještě jednou projet a pak smazat! Když jsem chtěla dát smazat všechny najednou chtělo to po mě, nějaké heslo.... O kterém já samozřejmě nemám ani potuchy! =(

Tak to dva archy papíru leží už druhý den připlé na mém stole... netknuté, sem tam se na ně podívám a napadne mě, že bych s tím konečně mohla něco udělat, ale jen co na to pomyslím, nápad ihned zavrhnu, přece jenom je to mravenčí práce a nějak se mi uuž do toho dvakrát nechce! =( Ale co, snad to jednou zkompletuji, nejspíš to bude moje letošní "novoroční předsevzetí" =)...

Všechny kontakty po "Sa" jsou na papíře, takže pokud někdo se našel mezi nimi, doporučuji Vám v nejbližších dnech se v SMSkách raději podepisovat. Neb fakt nebudu vědět, kdo mi píše... =)

Vánoční hodování

27. prosince 2008 v 10:00 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
K Vánocům nepatří jenom dárky, pohádky a sníh, ale taky různé pochutiny pro naše mlsné jazíčky. =)

Různé druhy cukroví, vánočka, čokoláda ze stromečku, ovoce a zase cukroví... =)
A tak nějak se stalo, že za těch několik dní co jsem doma jsem tihla přibrat kilo... Mno, a to jsem se fakt toho cukroví skoro netkla =(... Čokoládu ze stromku jsem ještě neměla.... =( Ovoce něco málo, ale to je přece zdravé, ne? =) A vánočka... tak tu smaozřejmě vynechat nemůžu....=D
Marně kroutím hlavou nad tím, jak jsem loni o Vánocích mohla shodit... Mno, hrůza a děs! =(
Ale co, zatím je to ještě kilo, tak se to dá, ne? To pak na praxi zase vyběhám jedna radost =).

Štědrý den je za náma...

26. prosince 2008 v 17:45 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Ano přesně, tak jako rychle uběhl rok a byl před náma další Štědrý den, tak stejně rychle utekl... Bohužel barborka nevykvetla... Nějak se jí nechtělo =(, nepomohlo ani to topení, ale co... Přece nebudu kvůli tomu celý rok smutná, ne? =) Stejně tuhle tradici beru spíše jako vtip a mám pokaždé radost, když mi barboka vykvete.... Letos nevykvetla ani mamce, takže to mě i trochu překvapilo a potěšilo u srdíčka, že jsem nebyla jedinná komu nevykvetla =).

Na Štědrý den se těším každoročně, když jsem byla malá samozřejmě na Ježíška... A teď spíše na tu "atmosféru Vánoc" a pak taky na pohádky! Ale letos? Neviděla jsem ani jednu pohádku celou... Ne, že bych nechtěla, ale první to bylo spíše přines, podej, odnes... Takže jsem toho moc neviděla... Pak jsme jeli na hřbitov - do Libhoště a pak i do Bílovce. Pak jsem se konečně i dívala na delší dobu, ale po nějakém čase mě to omrzelo... Z části za to snad i mohlo moje začínajcí nachlazení... =(.... (Dneska se mi už nechtělo nic! Absolutně, do jedné v pyžamu u televize o tom mluví za své =P).


Každopádně ani dnes se mi učit nechtělo... A víte jak to chodí... na Štědrý den se přece učit nebudete.... na první Boží hod to přece nejde... návštěva babiček.... to prostě nejde vynechat a pak příjdete domů pozdě odpoledne, mnohdy ještě po vydatné "káčce" najezení a naučení není pomyšlení... Mno a dneska? Jak už jsem psala, mým největším a nejvěrnějším přítelem v posledních dnech je kapesník! Bohužel ani to budoucna to zatím nevidím nijak růžově, neb rýma se mě drží tedy pořádně.

Teď už jen doufat, že zítra se SNAD už budu učit. Jinak nevím nevím, jak v červnu od maturuji =(. Přece jenom už mi začínají povinnosti, už to není jenom o tom, že když se mi nechce učit tak se neučím a podívám se na to až pět minut před testem... Je sice fakt, že za ty čtyři roky si toho dost pamatuji a při takových to docela častých pokusech letošní školní rok se dá říct, že mám celkem dobré známky, ale přece jenom převaha dvojek na vysvdčení mi to pokazí... Neb já chtěla aspon letos to vyznamenání =(...

Veselé Vánoce

24. prosince 2008 v 9:19 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)

Mráz namaloval na okna bílou krajinu a vánoční čas zase přišel k nám, svět na sebe vzal po roce bílou peřinu a každý začal věřit pohádkám. Ať se Vám splní po čem srdce touží a štěstí se snese na Váš práh, přejeme také, ať zdravíčko slouží a žijete jako v pohádkách...

Přeji všem krásné Vánoce =)
Maruška =)

Sen...

23. prosince 2008 v 20:22 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Já sny nemívám...
A když, tak se nějak vyplní....
Ale fakt... =)
Ale tehle sen, který jsem měla včera to byla snad hotová noční můra... =)
Pročpak?


Každý ví, že strašně bych jednou chtěla dvojčátka, i přesto že k tomu nemám předpoklady každému tvrdím, že budu mít double-baby-cars. =) Možná jo...
Jen doufám, že tenhle sen se fakt nevyplní...
Nem byhc takové double-baby-cars měla dvě!!!
Ano, přesně, ve snu se mi zdálo, že se mi narodili čtyřčata!
Vůbec nevím, kde jsem k nim přišla, ale nevadí...
Ve snu, jsem začala pomalu ale jistě nejen šilhat...
Připadala jsem si jako chobotnice.


Mno, tak nevím, jestli se nemám do budoucna bát... Ale zase na druhou stranu proč, když k tomu nemám předpoklady, že? =)...

Vánoční úklid? Pročpak?

23. prosince 2008 v 20:13 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Vánoční úklid? Na co stresujeme naše těla a mysl před Vánoci tak horentně, že málem nespíme? Vždyť Ježíšek se přece narodil ve chlévě, ne? Tak bychom, mu měli u nás přichystat co nejpodobnější popdmínky, aby se u nás cítil jako doma... =) Nemám pravdu?

Nevěříte? Tak se podívejte =)


Mno a teď pro ukázku, jeden lidský příbytek podobný tomu, kde se Ježíšek narodil =)Jsou Vánoce svátky klidu a míru?

23. prosince 2008 v 19:58 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Tak mě napadá, jestli jsou správně zvolené slova...

Vánoce svátky klidu ?

Nevím, ale v případě, že se člověk stálé za něčím honí... Chce být nej v práci, doma ve společnosti všeobecně.... Mi příjde absurdní toto spojení. Spousta lidí neumí přes rok vypnout, mě nevyjímaje... Ano, mě se zdá o škole i o letních prázdninách.. =) Jsem takový školní fanatik, ale můžu vás ubezpečit, že po těch letech už to nadšení opadá... Leč nějak brzo... To víte necelý rok před maturou to není pěkné zjíštění, ale to sem nepatří =)....

Vánoce možná byly svátkem klidu, ale pokud se jedná o dnešní dobu... Dobu 21. století, kdy maminky- hospodyňky musí mít všechno tip-ťop uklizené, napečené, navařené... Nepříjde mi to, že jsou to právě státky klidu. O to víc, když vím, že tohle nejde bez sebe menšího stresu.

Tatínkové taky nepůsobí jako ukázkový vzor nestresovaného člověka před Vánoci....
Nervují se stromkem, když śi postaví svou hlavu a nechce do stojanu, přemlouvají kapra, aby ho mohl zabít a rodinka měla si čím naplnit bříška. Mno, to vše se neobejde bez menších nebo větších zranění =).

K velkému stresu přispívají i obchodní domy... Vánoční zboží vybalí hezky na pulty už v půli záři.... Ale to, že někomu to málém způsobí infarkt jim už je jedno...
Když pak koncem října začnou dávat v telezi ty stupidní reklamy na vánoční dárky, mám chuť až do Nového roku televizor odpojit z elektriky.
A co mám říkat, když koncem listopadu a začátkem prosince začínají vánoční (adventní) trhy ve všech městech. A v některých (těch větších samozřejmě) městech hrají k tomu koledy. Mno, mám chuť pak zabíjet... To se to pak nakupoje v klidu a pohodě vánoční dárky, když je všude narváno, prodavačky se na vás dívají blbě, jako typu, proč jste si zrovna vzpoměli až teď že za pár dní jsou Vánoce apod... A pak že má být klid a mír... Zrušte Vánoce a bude....

K tomu všemu se český člověk musí rozčilovat nad postarším, prošedivělou a se značnou nadváhou postavičkou. Copak si opravdu amíci myslí, že sého Santu rozšíří i sem, kde my máme svého Ježíška? Kdeže nějaký Santa z Horní dolní v červeném kabátě, pytlem na zádech a sáněmi taženými soby. No, nezlob te se, ale krmit děti takovýmihle žvášty, jako že dárky nosí Santa, no nezbláznili jste se? =) Kdeže.... prostě Ježíšek, píšou dopis Ježíškovi, tak na otázku jak ježíšek vypadá, nemůžeme odpovědět, že má pytel a sáně... Nemá... neb se teprve narodil... v jesličkách na seně... kolem sebe měl tak max. oslíka, nějakou tu kozičku či krávu, ovci.. mno prostě české zvířata... Viděli jste na nějakém tom českém venkově pobíhat soba? Ne, mno správně, tadyk totiž nejsou a nebudou.. =)
Nemocná =(

23. prosince 2008 v 19:41 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Tááák jsou vánoční prázdniny a moje maličkost je nemocná =(... Ach jo, nějak jsem včera prochladla... Mno, ale nejspíšto bude tím, že včera jsem se vzbudila s tím, že na mě táhne...

Táhlo... ale k tomu jsem nechápala proč....
Brzy ale pochopila...
Z okna...
Jj.... nechápu to...
Já ho večer neotvírala, segra taky ne a druhou by to taky nenapadlo, mamka to nebyla, takže podezření padlo na taťku, který byl ráno v práci, ale mylně...
Okno by se možná dalo pochopit, ale zaplé video, které má u nás v pokoji spíše fuknci jako lapač prachu?
Jsem snad náměsíčná? =O

Každopádně, jsem dneska s kapesníkem největší kamarádka. Kašlík mám taky, ale takový ten začínající, takže zatím nemám myšlenky, že bych snad své plíce spatřila =). Trochu mě štve, že zrovna teď jsem nemocná... Ale co... Nějak to přežiju.. Ikdyž do těch mat. ot. jsem se dneska fakt musela nutit... Ale aspoň jsem konečně něco udělala.. =)