Den otevřených dveří

11. ledna 2009 v 18:19 | Maruška =) |  Z deníku maturantky
Myslela jsem si, že vybrat fakultu je daleko jednodušší. Zvláště pro člověka, který je už od svých deseti let... vlastně už dříve od svých asi sedmi let pevně rohodnutý, co bude v životě dělat... Ovšem i tentokrát se u mne projevilo pravidlo - myslet, ho.... (houby) vědět...Těžko říct jestli je lepší někdy ze svých mnohdy až příliš vysokých nároků slevovat, ale co vím, je nadmíru jisté.... Už teď vím, že jestli se letos někam na výšku dostanu bude to nejen velký zázrak, ale i hodně práce, kterou jsem nejspíš zládla nad míru dobře... Ale to, prozatím pomineme, neb přece jenom ještě na výšce nejsem, že ne? =D...

Včera (10.1.2009) jsem s Lucinkou, Redži a Soníkem byla v OVY, to víte Ostravská univerzita měla den otevřených dveří.... A náš cíl byl jasný - Zdravotně sociální fakulta!

Cesta nebyla dlouhá... Ze Studénky jsme byli ve Svinově zachvíli =)... Mno, přece jenom vlakem to není tak složité dojíždění...Dokonce jsme si už při cestě tam s holkama představovaly, jak takovou cestu budeme provozovat dvkrát denně =)... Ovšem, to jsme ještě nevěděly, co nás všechno v Ostravě čeká... =)

Když jsme vystoupily z holkama ve Svinově, vydaly jsme se na tramvaj... (zatím ještě dost známé místo, na to abychom měly strach, že se někde ztratíme =D)... Ovšem, pravda, v takové části OVY jaké je právě ona naše vysněná fakulta se snad ani ztratit nedá... Kdyby kousek od ní nebyla ČEZ Aréna či podnik Vítkovice, málem bychom řekly, že to snad už není ani Ostrava! Opravdu... Měly jsme pocit, že je to větší díra než nše Studénka! O chodíkách, a cestách které byly pokryté docela silnou pokrývkou bílého sněhu bylo vidět, že nejspíš je to opravdu zapadlá část OVY. Snad až taová, kde lišky snad dávají i dobrou noc =)....

To nejhorší nás ještě, ale čekalo... Já a Lucka jsme teoreticky věděly, kde se fakulta nachází... Ovšem teorie a praxe se obvykle rozchází... Ale protože jsem holka činu, neváhala jsem oslovit každého, kdo mi zkřížil cestu... Leč bezvýsledně. Opravdu, ale opravdu nikdo nevěděl ze všech těch lidí, kde se ZS fakulta nalézá! A že jsem se ptala Pěti lidí či šešti lidí! Vlastně jeden to věděl, ale myslím, že najít fakultu bychom konec konců našli i bez něj.... Neb jsme stáli už skoro u ní! =) Mno, jak jinak i tentokrát jsem se prostě přesvědčila, že mám orientační smysl celkem dobrý...


Když jsme vcházely do areálu Zdravotně sociální fakulty měly jsme pocit... tedy spíše Soňa měla pocit, že vcházíme do "Kopřivnické Tatrovky".... (Fakt nevím, co s tou Tatrovkou Soňa má... Tento týden to nebylo poprvé, co jí zmínila... =D)... Mno, ale to bylo ještě celkem humorné... Co, ale už húmorné nebylo, samotná fakulta! Pravda, chápu proč na webowkách oné fakulty dávají jenom fotky jedné části fakulty, neb spíše jedné z mnoha budov fakulty. A to té, nejnovější, nejupravenější a koneckonců nejmodernější snad... To by se, dalo pochopit, nakonec přece jenom o vzhled samotné fakulty nejde, nebo ano? Ale co by se opravdu nedalo pochopit je onen přístup některých pracovníků školy!!!!

Zdravotně sociální fakulta v Ostravě nebyla moje první fakulta, kterou jsem navštívila... Ale v čem byla opravdu první, je v tom nehorázném arogantním přístupu zaměstnanců! S holkama jsme opravdu nechápaly a chvíly jsme zvažovaly jestli tuhle fakultu neškrtneme z "našeho" seznamu potenciálních fakult a neušetříme aspoň na jednom z poplatků za přihlášku.

Nakonec jsme byly tak "rozhozené", že jsme nechtěly něco málo přes hodinu čekat do jedenácti na další prezentačku a vydaly jsme se na cestu na tramvaj.... Na zastávce jsme pak volily, další strategický plán, dalšího "výletu"... A kam, že jsme se vydaly? Jsme ženské takže, si myslím, že náš cíl nebyl tak těžký uhádnout. =)

Ano, jely jsme směr nejbližší OC nebo-li Futurum... Teda jak jsem záhy zjístila, že každá s jiným záměrem! Teda já jiným a holky jiným. Holky jely za jídlem a já omrknout obchůdky. Tedy spíše to, co v nich nabízely... V Orsey se mi líbila jedna halenka, chtěla jsem si jí kopit, ale nakonec jsem to neudělala, neb jsem zjístila, že bych jí k ničemu neměla =(.... Ale děsně toho lituji, ještě teď...


*****

Doma jsem pak horko těžko se snažila našim (tedy spíše taťkovi ;) ) vysvětlit rozdíly mezi VOŠ a VOŠ, či v tom jak jaký je malililinký (docela nepatrný rozdíl) =D mezi zdrav. asistentem a všeobecnou sestrou... Či porodní asistentkou a všeobecnou sestrou.... Mno, taky dlouhá debata... A když došlo na příjimačky a objasňování, že ty budu dělat v dubnu (na mé narozky =( ), a že to je stejná forma jako jsem dělala před čtyřmi lety na zdravku, tedy SCIO, a že to je to, za co jsem v listopadu platila tak nehorázné sumy ze svého prasátka! =(... A to ještě nepřišla ta nejpodstatnější otázka mého otce... =) A jaký budeš mít rozvrh? V tu chvíli jsem opravud nevěděla, jeslti si ze mě střílí, nebo to myslí vážně!


*****

Taky si někdy říkám, jeslti je opravdu někdy lepší vědět dopředu do čeho "jdeme" a nebo se nechat až překvapit! Přece jenom, člověk nemusí být vždycky na všechno připravený! Je sice, pravda, že štěstí přeje připraveným, ale je tomu tak? =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama