Příběh Jana Kaplického

29. ledna 2009 v 17:40 | Maruška =) |  K zamyšení...
Minulý týden se stalo to, co se obvykle stává denně, s tím rozdílem, že o takových skutečnostech obyčejně nepíše ve všech novinách a ani reportéři ve zpravodajství taky nezmiňjí událou skutečnost... Až na minulý týden, kdy se tohle stalo známému českému architektovi. Pravda, stát se tohle místo nějakému Kaplickému nějakému Frantovi z Horní dolní, tak média nebudou psát jeho příběh v několika vydáních....


Nechci psát o tom, co se stalo J. Kaplickému... To si běžte najít třeba blesk.cz či jiný zpravodajský server a přečtěte si to... Chci zmínit problém, který díky lhostejné povaze Čechů je běžný v naší společnosti.

Nevím já osobně, když se někomu udělá špatně, popř. upadne, se snaží ujistit, že dotyčný/á je v pořádku... Výplývá to už nejspíš i z toho, že jako už "skoro" odborník bych tohle neměla přehlížet.

Ovšem co je až zarážející, že když jde někdo třeba po ulici a udělá se mu "zle" či dokonce upadne do bezvědomí, tak velká většina lidí, dělá že nic neviděla a nevidí... Klidně tohodle člověka překračují dál... Proč? Protože si myslí, že je to nějaký opilec. Ovšem tohle je přece španě ne? I diabetikovi, který upadl do hyperglykémického či hypoglykémického kómatu přece dech "smrdí" po acetonu čili po alkoholu. Jestli je takový přístup všech lidí, ta radši nikdy nechci, aby se mi udělalo špatně někde venku... Neb, opravdu bych to pak nemusela přežít, jen díky neochotě a sobeckostí lidí okolo! Ale ruku na srdce, ne každému se podaří upadnout někde před bráno nemocnice, kde by se mu dostalo okamžité zdrabotní péče...

První pomoc je přece zákonnem daná a má jí poskytnout přece každý z nás, kdykoliv je to přece potřeba. Pro laiky, je i vymezaná hranice trestu až jeden rok odnětí svobody!

Proč se i tak neděje? Všechno je to otázka povahy Českého národa. Jsme národ sobců, kteřísi závidí i ten "poslední drobek" od snídaně u pusy... Jsme národ, který neuznává zákony. Už od děti v na prvním stupni základní školy v dnešní době nemají autoritu v učitelích, mnohdy ani ve svých rodičích, proč by pak měli mít v nějakém zákoně?


Vám všem přeji, aby jste se nikdy nedostali do takové situace... A pokud přece jenom ano, tak aby se našel alespoň jeden člověk, který vám pomůže.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama