Příhlášky na VŠ

31. ledna 2009 v 16:42 | Maruška =) |  Z deníku maturantky
Tak rychle jako se vystřídal "starý" rok 2008 s rokem "novým" 2009, tak stejně rychle uplynul čas, kdy jsem se ještě mohla rozhodovat, co dál v červnu po maturitě. Pravda, já jsem rozhodnutá už od raného dětství, ale spíše rozhodování spočívalo ve výběru fakulty. =)


Z původně plánovaných Ostrava, Opava, Olomouc jsem si vybrala jenom Ostravu a Opavu. =) Především protože nejsem sebevrah... Přece jenom Olomouc je jedna z nejtěžších fakult a je mnohem těžší se tudíž na ní dostat... V mém případě by to byla vyhozená pětistovka... Další nevýhoda je, že v Olomouci nejsou SCIA, které dělám na Opavu a Ostravu.... A pak ta vzdálenost... =)


Mno a mnoho dalších věcí proč jsem se hlásila jenom tam...

Fakultu máme a teď obor... =) Mnoho holek od nás ze třídy sází na to, že když se nedostanou na ten obor, tak mají ještě v záloze jiný... Ale to mě moc neláká, protože mým snem od mala je být zdravotní sestrou (tudíž obor všeobcná sestra). A tudíž netoužím se hlásit na nějakou porodní asistentku. Možná by to byla práce zajímavá, ale mě nějak moc neláká...


Na obě tyto fakulty je možnost podávání e-přihlášky. Tedy na Opavu je ještě možnost volby s normální tištěnou přihláškou a nebo e-přihláškou. V Ostravě je e-přihláška nutnost! Zrpvu jsem se pojmu e-přihlášky bála, ale po tom co jsem ve čtvrtek právě takové dvě e-přihlášky vyplňovala, tak se mi hodně ulevilo... =) A doufám, že pořádně... Nemusí všelijak opatrovat tištěnou přihlášku, aby se mi nikde nezamastila, neskrčila či rohy nebyly ohlé a nevytvářely tak dojem, že jsem kolmé =D...

Co mě, ale opravdu hodně překvapilo u e-přihlášky bylo, že chtěli po mě číslo občanky... =) Říkala jsem si na co... =D... A když byla ještě vedle kolonka číslo pasu, polilo mě pořádné horko, neb ten můj leží už přes rok doma prošlý... naštěstí jsem si pak všimla červené hvězdičky s vysvětlivkou, že číslo pasu je pouze u cizinců, kteří nemájí českou občanku... =)

Další věc, která mě udivila byla, že po mě fakulta nechtěla napsat známky z předešlých 3 let na SŠ a 1. pololetí ze 4. ročníku.... Ale budiž, já se s těmi známky chlubit nebudu, to by ani nemělo cenu, pak by mě nevzali totiž ani na Vyšší pasteveckou =(...


Takže musím zaplatit poplatek za podání příhlášky á 250,- Ústřižky ze složenek okopírovat a spolu s lékařským potvrzením, zkrácenou verzí e-přihláškou (tzv. štítkem) poslat na fakultu... Mno, ještě tam přihodím papíry o potrvzení mé mimoškolní činnosti a snad se někam dostanu... =) Mno a pak v červnu pošlu ještě na obě fakulty dodatečně maturitní vysvědčení =).

Mno a jako pro jistotu si pak budu ještě podávat přihlášku na VOŠ, ale to má zatím ještě čas, neb na VOŠky je termín podávání přihlášek o něco prodloužen a to až do konce května... =) Leč co fakt nevím, je jak do toho konce května tam pošlu spolu s příhláškou to maturitní vysvědčení, když maturují až 1.6. ! =D Ale uvidíme, asi taky dodatečně, že jak jinak... =)

Na VOŠku se budu hlásit do OVY na všeobecnou sestru...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama