První osmerčata, oslavila 10. narozeniny

29. ledna 2009 v 16:54 | Maruška =) |  Dvojčátka a vícečátka =)
Když v prosinci 1998 porodila Nigerijka Nkem Chukwu v americkém Houstonu osm dětí, byla to velká sláva. Šlo totiž celosvětově o první osmerčata, která přežila porod.

Nejslabší holčička za týden zemřela na selhání srdce. Zbylí sourozenci v sobotu oslavili u velkého dortu své desáté narozeniny.Pět dívek - Ebuka, Gorom, Chidi, Chima a Echerem, a dva chlapci - Ikem a Jioke, se narodili o tři měsíce předčasně, jejich váha byla od 312 do 450 gramů. Nyní ale stáli nad ohromným dortem, napůl vanilkovým a napůl čokoládovým, a svíčky na něm sfoukli silou, která dala zapomenout na dobu, kdy přežívali jen s pomocí dýchacího přístroje. Když snědli dort, dali si pizzu a honili se kolem s další sestřičkou Favor (6). Všichni zdárně rostou a ve škole chodí do čtvrté třídy. "Je to úžasné. Je to prostě zázrak," říká paní Chukwu.

Formálně vzato by Ebuka měla slavit narozeniny už 8. prosince, protože přišla na svět jako první. Jejích sedm sourozenců se narodilo o 12 dní později. "Byli všichni tak drobouncí. Echerem měla obrovské problémy s jídlem. Ale teď jsou zdraví," uvedla přítelkyně rodiny Fran.

Ebuka je prý nejlepší ve škole a Ikem nadělá nejvíc nepořádku při jídle. Chima je nejvyšší a právě na ni děti ukazují, když se jich kdokoli zeptá, kdo z nich je přirozený vůdce skupinky.

Rodina žije v šestipokojovém domě v Houstonu, který jim dalo město. Když se potřebují přesunout, jezdí šestnáctimístným minibusem. Otec Iyke Louis Udobi pracuje jako terapeut a z Nkem se stala matka na víc než plný úvazek.

zdroj: Blesk.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alexandr Alexandr | E-mail | Web | 13. října 2011 v 0:12 | Reagovat

Super, tenhle blog je celkem zajímavej. Jdu ještě něco počíst....

2 BenyW BenyW | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:53 | Reagovat

I found this page on 14th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama