Prázdný papír

5. února 2009 v 17:00 | Maruška =) |  Z deníku maturantky
Nějak v poslední době nestíhám psát na blog.... =) Tedy aspoň to, co sem patří... =) A tím myslím mé poslední a zároveň jedinečné poznatky ze čtvrťáku... Už jsem se zmiňovala (myslím tedy), že jsme minulý týden ve čvrtek psali písemku z oška... =) Neučila jsem se... Jako obvykle... Neb razím hesla, že když z něho nematuruji narozdíl od mých 27 spolužáků, tak nemusím tomuto předmětu věnovat tolik píle a úsilí, jak to mu bylo v minulých letech... Neb jedna a jedna jsou dvě... a souvislosti se najdou i v takovém předmětě jako je ošetřovatelství, ne? Stačí si to jednou či dvakrát přečíst ráno před písemkou a je to hotovo... =) Na dvojku a občas i na jednotku mi to stačí.. =)


Ovšem minulý týden se mi fakt učit nechtělo... A ještě k tomu infekční choroby jako jsou alimentární nákazy, borelióza a AIDS... Mno brrrr.... Fakt jsem knížku neotevřela ani ráno... Teda, abych nelhala... Otevřela, ale zase jsem jí stejně rychle zavřela... Myslela jsem si, že učitelku nějak překecáme, když vedlejší skupina taky písemku nakonec psát neměla, když bylo přece to "vysvědčení", ne? =D... Bohužel, naše učitelka se ještě více na míchla a my ji psali...


Byla jsem pevně rozhodnutá, že na papír nenapíšu ani čárku! Prostě bojkot! Podepsala jsem se a nic víc... Ovšem, když jsem se rozhlížela po třídě a viděla jsem, jak jsou všichni ostatní zabraní do psaní, hnulo se ve mě svědomí a rozhodla jsem se udělat aspoň jednou cvičení. Písemka těžká nebyla, bez otevřené knížky bych to dala minimálně na trojku, ale tady šlo o princip. Každý ví, že jsem tvrdohlavá... =) Na mě charakteristika znamení padne, jak přišitá... Ovšem, když jsem po vyplnění jednoho cvičení měla ještě spoustu času, neb ostatní stálé ještě měli skloné hlavy nad svými písemkami, rozhodla jsem se udělat i další zadání... Ale nic víc! A tentokrát jsem svého rozhodnutí dostála! Jde přece o princip a tak i s trochu větší nervozitou jsem odevzdávala písemku poprvé v životě tak prázdnou!!!


Přišlo mi to hodně zvláštní... Nevím, jako jedničkářka či dvojkařka si nedovedu představit, že bych takové písemky odevzdávala běžně... =) Samozřejmě v pondělí jsme písemky dostali opravené zpět... Já měla za pět.. =) Jak jinak, ješt se na té "pětce" naše učitelka pořádně vyřádila, když mi ji psala. To vím, stačilo, jak se na mě dívala, když viděla, že jsem odmítala psát....

Jsem prostě už taková, když se pro něco rozhodnu tak to udělám, ikdybych to mělo stát cokoliv... A jedna pětka mě nezabije... Zvláště ne ve čtvrťáku, kdy to byla ještě moje první pětka v tomto školním roce... =) Mno, to víte, když už nemáme tu matiku... =)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama