Nějak už si "tam" zvykám =)

21. července 2009 v 17:31 | Maruška =) |  Z deníku pracujícího =)
V novém kolektivu a hlavně v práci jsem už čtvrtý týden. Dneska jsem měla volno a tak jsem pomalinku začala ony čtyři týdny bilancovat. =) Začínám si pomalu a jistě uvědomovat, svou zodpovědnost. Ne, že bych si ji na praxi během školy neuvědomovala, ale přece jenom tam za naši "práci" měly zodpovědnosti i naše učitelky. A hlavně nám stály neustálé za zadkem... Ve třtáku pak na měsíční praxi to byl pro nás hotový ráj, učitelky nám do toho nekecaly, a sestřičky většinou věřily, že to zvládneme samy... =) Ale teď, když to musím, opravdu udělat sama.. Mívám někdy strach. Zvláště teď, když jsme se s holkama asistentkama "otrkaly" a samy odebíráme krev, aplikujeme ATB i.v., zapojujeme infúze a taky kanylujeme =) apod.. Ano, poslední tři činnosti jsou věci, které správně zdrav. asistent v kompetenci nemá, ale jsem tak stejného názoru, že když mám stejnou školu, jako "poslední sestry", které vyšly dva roky přede mnou, tak zvládám teoreticky i tyhle kompetence... Bohužel, tohle se na praxi nenacvičovalo a tudíž mne občas ovládne panika, jestli to dělám opravdu dobře... Jinak jsem si už snad i zvykla na to ranní vstávání a pozdní příchody domů =). A i ty noční už dá se říct zvládám, ještě ne na jedničku, ale možná na dvojku nebo trojku už jo =D...
Kolektiv ač jsem podle prvních dojmů tvrdila, že je super, i přes další poznatky na tom stálé trvám. Neb se přikláním k názoru, že tolik lidí na jednou se nemusí dohodnout. =) Sama vím, jak to u nás fungovalo ve třídě... =) (Hlavně ta naše slavná papírková metoda... =) A hlasování na třicetkrát... =D) Myslím si, že vycházím bez problémů s každým. A pravdivě soudě, že tam prozatím není nikdo kdo by mi až moc něčím vadil... =) Ale ještě jsem neměla možnost poznat všechny, takže uvidíme. =) Jinak musím říct, že už pomalu perfektně ovládám jíž dříve zmíněný specifický jazyk oddělení, kdy každý druhá věc je pojmenovaná blbečník. =) Začínám už i pochytávat různé hlášky, které tam říká snad každý... A tak se brzy nedivte, když budu i vám říkat: " Kočko čau." nebo "Čau hérečko jak se máš?" či "Ten je zase příjemný jak vřed na zadku." a jiné specifické věty.. =)


Pracovní prostředí je momentálně hodně bojovné. Šatny sice máme v suterénu budovy G, ale naše odd. sídlí v budově I v 6. patře. Někdy to vypadá jak běh na dlouho trať... =) Ale všechno se dá zvládnout a tohle je ve srovnání s jinými věcmi úplná prkotina. A pak v září budeme zase na "svém" odd., které bude komplet zrekonstuované. Tak to jsem zvědavá.. =) Jinak mě trošku více rozčilují ty hrozné stěny na chodbě, kdy jsou vždy tak zvláštně od sebe odděleny dva pokoje. Nikdy nevím, kde přesně který pokoj je... To víte ještě jsem si nějak nezvykla od toho přestěhování. =) A tak těch sedm týdnů to snad vydržím.


Pacienti tak to je zcela různé. Obecně ale souhlasím s názorem druhých na odd, že pacienti, kteří jsou na odd. déle jak 14 dní začínají vyšilovat a jsou děsně mrští. Vynadají nám jednou kvůli jídla že je ho málo, podruhé zase že je ho moc, jindy se do nás pustí, že se o ně nezajímáme. Pak jím zase něco přelítne přes nos a myslí si, že když k nim na pokoj umístíme nového pacienta, tak to jen protože máme něco pro nim. Ale to víte, tohle se musí brát s rezervou. Jsou to staří lidé a pak jsou taky nemocní, že? U té nemoci bych se ještě pozastavila. Jednak jsem si všimla (hlavně u těch pacientů, kteří jsou tam během těch uplynulých 4 týdnů) jak mnohdy se jejich stav zlepšuje a jindy jde zase do progrese. Je to zvláštní někdy takhle pozorovat. Na druhou stranu fakt mám ráda paciety - herce. Tedy ty pacienty, kteří před námi leží celý den jak placky, musíme je polohovat, nazvedávat, krmit a dalších x činností. A při propuštění pacient odejde po svých! A nebo ještě v lepším případě pacient v ten samý den v době náštěv je čilý, soběstačný, samostatný a hlavně lucidní!!! Jestli mají ty návštěvy takový léčebný účinek, tak bych zavedla návštěvy neomezeně po celý den... To by jste teprve pak koukali, kolik pacientů by bylo najednou rychle zdrávo! =)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 21. července 2009 v 17:42 | Reagovat

Ahoj,Maruško :-)
Prosím tě,chtěla jsem se zeptat:
Chtěla bych pracovat v dětské ozdravovně jako zdravotní sestra nebo (vychovatelka)a jestli mám mít zdravotnickou školu nebo jiný obor...
Chtěla bych pracovat s dětmi a jestli mi stačí ta zdravotní škola
Moc ti děkuju za odpověd Lucka

2 Maruška =) Maruška =) | E-mail | Web | 21. července 2009 v 18:16 | Reagovat

Ahojky,
nevím jak je to přesně, ale jako zdrav. sestra můžeš pracovat v jeslích, dětském domově do 3 let (tj. kojenecký ústav), a v dětské odzravovně si myslím určitě.  

:-)

3 Lucie Lucie | Web | 21. července 2009 v 19:07 | Reagovat

Děkuju ti 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama