Panebože mami, copak jsme pobožní? =D

30. července 2009 v 20:05 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Historku, kterou vám budu vyprávět, tak ta se stala v rodině. =) Ve sklepě máme ještě pořád spoustu věcí, které se odváželi z bytu po prababičce, která kdyby se letošních narozenin dožila měla by 87! Tento krásný věk jí bohužel byl už odepřen. =( Naše prababička byla náboženský založená. A tak není divu, že jsem v jejím bytě 2+1 našli spusty věcí, který nám jakožto ateistům nic neříkají. Bible, křížky, obrázky madony, papeže a já nevím co ještě všechno =).

Dlouho to u nás leželo ve sklepě. =) Až když to objevila teta Hanka (mamčina sestra), rozhodla se, že si to všechno veme domů... Malé Zuzce se líbila ta malá kostelní bible... =) Jo, mamka jím jako bonus přibalila knihu i o papežovi. A když šly domů, mamina je šla vyprovodit, Zuzina měla kolo a mamča jí chtěla poškádlit, tak řekla: "Zuzi slez z kola, papež se chce vést." Tak Zuzina poslušně slezla z kola a nařídítka si zavěsila, tašku se všemi těmi pro mě nic neříkajícími věcmi. Když už ale zase chtěla jet na svém kole, zeptala se: "A nechce jít už papež pěšky?" =D

Doma prý bratranci na knihy reagovali taky trefně. Libor (ten starší) řekl: "Panebože mami, copak jsme pobožní?" A Hana na to: "Jo, už jsme!"
A Míša (prostřední) tomu se zalíbila ta malá bible takové to skoro kapesní vydání na tolik, že prohlásil: "To je malá knížka tu si možná i přečtu =D." A uvažoval i o tom že by si ji dal i do povinné četby =D.

Jj co všechno člověku neudělá radost, že? =) U nás by se to doma jen válelo a při nejlepším v zimě by jsme to hodili do kotle. =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama