Bratislava - krásné to město =)

24. července 2009 v 16:44 | Maruška =) |  Z deníku jedné holky =)
Jo je to už asi hodina a půl co odjeli pryč.. Babička, taťka, segra a její přítel... Směr Bratislava. =(
Chtěla jsem jet taky, neb v BA jsem dohlou nebyla.. =( Ale to víte, vymysleli si to zrovna na dnešek, a já zítra a v neděli musím do práce. =( Naposledy snad před třemi lety, když na pohřbě tetě Anušce. =( Jako malá jsem tam jezdila s prababičkou ještě v době, kdy jsme byli ČSR. To byli sotva tři, čtyři roky... Pamatuji si že moje důležitá výbava do vlaku byl časopis Sluníčko =)... Od té doby jsem tam byla několikrát. V patnácti jsem pak měla možnost jes babičkou vlakem krátce mezi vánočními svátky a Silvestrem. Novoroční ohňostroj v Bratislavě - Rači byl nádherný... =) Mnohem lepší než tady ve Studénce, Bílovci, Novém Jičíně a já nevím kde všude ještě. =)

Asi v deseti letech jsem prožila takové menší trauma v Rači, když jsem se nedopatřením ztratila... =) Já z toho málem trauma na celý život, ale zbytek rodiny se tím baví do dnes... =( A každá vzpomínka na BA vyvolává taky vzpomínku na Trenčín. Jednou když jsme tam jeli na dovču za tetou a strýcem, jeli jsme autem přes Trenčín. Krásný hrad učaroval mi na první pohled... =) Pronesla jsem jako malá větu, kterou se mi vysmívají taky ještě dodnes... A to jest: "Jé, mami, půjdeme se na ten hrad taky podívat? Vždyť je to kousek!" Jo, měla jsem pravdu, kousek to byl asi tak 220 km... =D Když jsem tam jela o pár let později s dědou, segrou a babičkou taky autem, jeli jsme opět přes Trenčín. Měli jsme vyrazit až v sobotu, ale protože byly jarní prázdniny další týden, vyrazili jsme už v pátek hned po škole. A měli jsme tenkrát tzv. štěstí, neb následující den trenčínská hradba hradu se zřítila dolu na silnici. =) Tenkrát si segra v BA taky zadělala na problémy s procesuss vermiformis (červovitým přívěškem aneb slepým střevem =D)...

Jo, jj člověk rád někdy vzpomíná na dobu, který je už dávno pryč... =( Ale co.. Já do Bratislavy pojedu možná v září na vinobraní a segry budou muset do školy... =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama